Gabinet akupunktury
i chińskiego masażu leczniczego

O mnie

Nazywam się Jakub Zychowicz.

Jestem dyplomowanym akupunkturzystą i masażystą.
Moja przygoda z medycyną chińską zaczęła się w 2007 roku gdy rozpocząłem naukę kung fu. Na zajęciach były nauczane również elementy chińskiego masażu leczniczego tuina. Tak rozpoczęło się u mnie poważniejsze zainteresowanie tradycyjną medycyną chińską. Od roku 2009 przeszedłem szereg szkoleń z chińskiego masażu leczniczego tuina i w roku 2011 otworzyłem gabinet. Chociaż znam również masaż klasyczny postanowiłem stosować w swojej praktyce masażysty wyłącznie masaż chiński ze względu na jego wyjątkową skuteczność. Wielu pacjentów przychodziło do mnie po innych masażach i terapiach, które nie przyniosły poprawy i byli zdziwieni, że po kilku sesjach chińskiego masażu ich dolegliwości ustępowały. 

By jeszcze skuteczniej pomagać pacjentów postanowiłem rozszerzyć swoją wiedzę z zakresu medycyny chińskiej o zabiegi akupunktury oraz metodę diagnozy z pulsu. W 2013 roku wyjechałem do Uzbekistanu gdzie uczyłem się akupunktury i diagnozy z pulsu oraz zgłębiałem nadal techniki masażu chińskiego rozszerzone o terapię manualną.

Obecnie przyjmuję pacjentów w gabinecie na warszawskim Bemowie. Najczęściej stosuję techniki chińskiego masażu leczniczego uzupełnione o zabiegi akupunktury, gdyż w większości przypadków taka terapia przynosi najlepsze rezultaty.